AutoStyl - On-Line

ÚAMK informuje - Očekávané dopravní komplikace o víkenduSent on 17. srpen 2017Turisté, kteří se chtějí vrátit domů tento víkend, budou mít větší zdržení než minulý víkend. Poslední týden mají totiž obyvatelé ze zemí Severním Porýní-Vestfálsku, ve středu Nizozemí, Norsku, Švédsku, Lichtenštejnsku a Švýcarsku. Na trase směrem k jižnímu pobřeží se již velký nápor turistů očekávat nedá.
ÚAMK informuje - Pokuty z Francie putují nově do ČRSent on 16. srpen 2017Je to právě měsíc, co Česká republika a Francie začaly sdílet informace o dopravních přestupcích svých občanů v druhé zemi. Že to zní poněkud nejasně – tak tedy, do Čech už dorazily první výzvy francouzské policie k zaplacení pokuty českými občany za dopravní přestupek, který spáchali ve Francii.
ÚAMK informuje - Podvody na emisích (2. díl)Sent on 15. srpen 2017Přinášíme vám druhý díl ze seriálu nejčastějších podvodů při měření emisí v ČR. Celou situaci popisuje expert na měření emisí a školitel emisních techniků Libor Fleischhans.
ÚAMK informuje - Jsou retardéry pomocí nebo překážkou? Sent on 14. srpen 2017Retardéry se zdají být, zřejmě podle policie a zástupců měst a obcí, tím nejlepším a nejsnazším řešením jak přinutit motoristy, aby například před vjezdem do obce nebo před křižovatkou zásadně zpomalili. Potud asi shoda, kdo by si chtěl poškodit vůz přejezdem vysokého retardéru, nebo si bolestivě narazit krční páteř? A tak motoristé před retardéry brzdí.
ÚAMK informuje - Nejoblíbenější auta v zemích EvropySent on 11. srpen 2017Tabulky nejvíce oblíbených automobilů nejsou nijak zvláště výjimečné. Posuzovat lze podle toho, kolik nových se prodalo, kolik je registrováno dané značky a modelu celkem, ale i podle názorů motoristů, kterých se platí – jaké auto byste si rádi koupili, či chystáte koupit. Jak vidíte, kritérií pro vítěze je dlouhá řada, a tudíž i vítězů.
ÚAMK informuje - Komplikace očekáváme v Rakousku!Sent on 9. srpen 2017Také tento víkend nebude klidný z pohledu dopravní situace v zahraničí. Klidný provoz ohrožuje návrat rekreantů na sever Evropy. Školákům končí prázdniny například v německé spolkové zemi Porýní-Falcko, Hesensko a Sársko, stejně jako v některých částech Skandinávie a Nizozemska.
ÚAMK informuje - Podvody na emisích (1. díl)Sent on 8. srpen 2017Přinášíme vám třídílný seriál nejčastějších podvodů při měření emisí. Celou situaci popisuje expert na měření emisí a školitel emisních techniků Libor Fleischhans.
ÚAMK informuje - Neodmítejte testy alkoholu v zahraničíSent on 7. srpen 2017"Nejvyšší pokuta může dosáhnout čtvrt milionu korun a 3 roky vězení", upozorňuje viceprezident FIA regionu I., viceprezident AIT a prezident ÚAMK ČR Oldřich Vaníček.
ÚAMK informuje - Doprava v zahraničí první srpnový víkendSent on 3. srpen 2017Tento víkend zažijí čeští motoristé perné chvíle rovnou v naší kotlině. Jede se totiž Velká cena silničních motocyklů v Brně. Tento víkend bude tedy také komplikovaný z pohledu cestování ve vozidle. K závodům v ČR se přidávají druhé turnusy z německých spolkových zemí Bádensko-Württembersko a Bavorsko.
ÚAMK informuje - Co dělat po nehodě v ChorvatskuSent on 3. srpen 2017Je tomu tak v řadě zemí, a Chorvatsko není výjimkou – v případě havárie musí mít cizí motorista záznam o dopravní nehodě. Tím je dáno, že když se český motorista stane účastníkem nehody, musí předně zavolat policii. A to na čísle 192.
ÚAMK informuje - V plavkách, ale s brokovnicíSent on 1. srpen 2017O kuriózní dopravní předpisy není ve světě nouze. Ostatně jiná země – jiný mrav, jak se říká. A přirozeně se to svým způsobem vztahuje i na dopravní předpisy, povinnou výbavu, maximální rychlost, povolenou hladinu alkoholu, výši pokut…
ÚAMK informuje - Rok vězení za chování v koloněSent on 31. červenec 2017Kdo je viníkem dopravních kolon na dálnicích? Jistě ze dvou třetin jsou dány přetížením dopravních tepen, tedy dálnic a dalších hlavních tahů, nebudeme-li hovořit o městech, ale jen o letním cestování na dovolenou. Nicméně zbývající podíl připadá na nás samotné – řadu dopravních kolon vytváříme my sami. Jak tomu předcházet, jak se v nich chovat?
ÚAMK informuje - Doprava v zahraničí 11:00Sent on 29. červenec 2017Německo má kolony na obchvatu Mnichova ve směru na jih, dále stojí téměř celá dálnice A8 mezi Mnichovem a Rosenheimem a dálnice A3 u Deggendorfu ve směru na Pasov.
ÚAMK informuje - Nejen Chorvatsku jsou kolony!Sent on 29. červenec 2017Aktuálně se začínají tvořit dlouhé kolony při cestě do Chorvatska a v samotném Chorvatsku ve směru na jih země. Cestu blokují turisté z několika zemí a postupem času se situace lepšit nebude.
ÚAMK informuje - Hrozí dopravní kolaps v EvropěSent on 26. červenec 2017Tento víkend začínají prázdniny v Bádensko-Württembersku a Bavorsku. Jedná se o nejlidnatější Německé spolkové státy (téměř 23 milionů obyvatel). Druhá várka turnusů vyrazí z Berlína, Brandenburg, Hamburk, Meklenbursko-Přední Pomořansko a Šlesvicko-Holštýnsko a severu Nizozemska. Na cestu domů se naopak vydávají turisté z Brém, Dolního Saska, Saska a Skandinávie, kde dětem začíná škola.
ÚAMK informuje - Za hmyz v autě pokuta!Sent on 25. červenec 2017Léto, otevřená okna automobilů, vůně převážených potravin, to všechno má svoje nebezpečí: hmyz vás může natolik vyrušit od řízení, že se při ohánění nevěnujete dostatečně jízdě a havarujete. Jen pouho pouhá teorie? Vůbec ne, holý fakt.
ÚAMK informuje - o 20% více kolon v NěmeckuSent on 24. červenec 2017Zdá se to být doslova nepředstavitelné, ale vloni partner ÚAMK, německý autoklub ADAC, registroval na všech silnicích SRN kolony o celkové délce téměř 1,4 milionu kilometrů. Což je meziroční nárůst o 20 procent. Co z toho vyplývá? Že letošní léto nebude o mnoho lepší, protože zájem o letní dovolenou v bezpečných destinacích jako je Chorvatsko nebo Itálie a Španělsko roste. Odvrácenou stranou tohoto trendu jsou kolony na hlavních silničních tazích.
ÚAMK informuje - Doprava v zahraničí 14:30Sent on 22. červenec 2017Ten kdo míří ze Slovinska a Itálie na Istrii přes Koper a hraniční přechod Dragonja si postojí v koloně okolo hodiny a stejné zdržení je u tohoto přechodu i v opačném směru.
ÚAMK informuje - Doprava v zahraničí 13:00Sent on 22. červenec 2017Mezi slovinským městem Pruj a hraničním přechodem Macelj se kolona zkracuje a zdržení ve směru do Chorvatska je okolo 2,5 hodin. Ten kdo míří ze Slovinska a Itálie na Istrii přes Koper a hraniční přechod Dragonja si postojí v koloně okolo hodiny a půl a stejné zdržení je u tohoto přechodu i v opačném směru.
ÚAMK informuje - Doprava v zahraničí 11:00Sent on 22. červenec 2017Mezi slovinským městem Pruj a hraničním přechodem Macelj řidiči stojí v 11 km koloně a zdržení ve směru do Chorvatska je tam okolo 3 hodin. Ten kdo míří ze Slovinska a Itálie na Istrii přes Koper a hraniční přechod Dragonja si postojí v koloně okolo hodiny.
Strana 1 z 6