AutoStyl - Aktuality

Magazín o autech, sportu a cestování

100 milionů aut lze ukrást

Podle amerických expertů jezdí po světě až 100 milionů automobilů, jejichž majitelé by měli mít těžký spánek. Proč? Protože mají bezklíčkové zamykání a startování vozidla, které je možné překonat, a není k tomu třeba žádného násilí, poškození vozidla. Vyzkoušeli si to na vlastní kůži členové Amerického úřadu pro pojišťovací podvody (NICB).

Ke kontrole a odemykání i startování vozidel přitom použili zařízení, které je běžně k dostání na internetu pod označením jako tester bezklíčkového zamykání a startování. Skládá se z dvojice modulů – přijímače signálu od klíčku skutečného majitele, což funguje až do 3 metrů. A druhým dílem je modul vysílače, který se následně tváří jako originální klíček, protože vyšle zachycený signál. Výsledek? Za jeho pomoci členové NICB odemkli a odjeli s 54 % testovaných vozidel.  Konkrétně z 35 vozidel otevřeli 19. Osmnáct jich pak také nastartovali.

Takže rada odborníků NICB? Další doplňkové zařízení, které blokuje zámek či startování. Nebo jednoduše – kupte si auto bez těchto „výborných vychytávek“.

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK