AutoStyl - Aktuality

Magazín o autech, sportu a cestování

ÚAMK chystá bič na řidiče bez DPF

Viceprezident FIA region I., viceprezident AIT a prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček se setkal s ministrem životního prostředí a místopředsedou hnutí ANO Richardem Brabcem, kde řešili otázky ohledně odstraňování DPF filtrů v České republice.

Dle nového zjištění ÚAMK vzrostl počet vozidel bez DPF nebo s poškozeným DPF oproti z roku 2015 na rok 2016 až o 45 tisíc vozů. Je tedy opravdu na čase začít konat!

Ministr životního prostředí panu Vaníčkovi přislíbil řešit situaci s ministrem dopravy Danem Ťokem a ministrem vnitra Milanem Chovancem.

„Jsem rád, že pan ministr Brabec vnímá tuto závažnou problematiku jako já a doufám, že co nejrychleji nalezneme společnou cestu ke zlepšení alarmující situace na našich silnicích. Prvním krokem by měla být společná kontrola aut přímo v terénu za pomoci nejmodernějších mobilních analyzátorů částic,“ komentuje závěry jednání Vaníček.

"Naše předběžné výsledky měření v terénu jsou šokující. Na mnoho hlavních tazích v Praze jsou několikanásobně překročeny povolené limity (limit je 30 tis. pt/ccm). Například křižovatka Evropské a Horoměřické ulice v Praze 6 vykázala průměrnou hodnotu přes 58 tisíc pt/ccm, o kus níže na Svatovítské ulici u zastávky tramvaje v Dejvicích jsme naměřili průměrně přes 70 tisíc pt/ccm a zatím suverénně nejhorším místem jsou Pražské tunely (Letenský, Strahovský nebo celý tunelový komplex Blanka). Tam jsme dokonce jen v jedoucím vozidle měřili hodnoty přesahující 300 tisíc pt/ccm. První výsledky našeho měření jsou natolik závažné, aby se tím konečně někdo odpovědný začal velmi vážně zabývat," hodnotí první výsledky nezávislého měření ÚAMK jeho prezident JUDr. Oldřich Vaníček.

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK