AutoStyl - Aktuality

Magazín o autech, sportu a cestování

Soutěž FIA asistenčních týmů

FIA Region I a ARC Europe Group Road ve dnech 19. - 21. září pořádali v Chorvatsku tak zvaný Patrol Training for Excellence. Jednalo se o setkání a soutěž 16 silničních hlídek týmů z celé Evropy. Po třech dnech soutěže bylo rozhodnuto o vítězích: titul silniční hlídka Team of the Year získal autoklub AMZS ze Slovinska.

Na druhém místě se nakonec umístil ÖAMTC z Rakouska a třetí post patřil TCS ze Švýcarska. Jacob Bangsgaard, generální ředitel FIA Region I, řekl: „Věřím, že se akce stala základem pro důležitou spolupráci jednotlivých automotoklubů východní a střední Evropy. Doufám, že všechny týmy, které se podílely na této akci, odjely s novými informacemi a novými postupy jak pomoci motoristům v nouzi.“

Jak uvedl prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček, „je důležité účastnit se takovýchto akcí, aby se kvalita asistenčních služeb českého automotoklubu neustále zvyšovala.“ Ocenil také, že takovouto akci FIA ve spolupráci s dalšími organizuje.

Právě FIA totiž zastupuje celkem 111 klubů v jednotlivých zemích z celé Evropy, Středního východu a Afriky, což představuje 37 milion členů. Primárním cílem FIA je zajistit mobilitu, která je bezpečná, dostupná, udržitelná a efektivní. O tom, že dosáhnout tohoto cíle nelze bez kvalitní silniční asistence, není třeba pochybovat. Dobře se připravit na tuto náročnou práci pomáhají i setkání nejlepších družstev jednotlivých národních automotoklubů. Právě takovou byla nedávná soutěž silničních hlídek Training for Excellence FIA region I a ARC Europe Group.

A výsledek nedávné akce v Chorvatsku pro českého zástupce? „Nové informace o opravách a nových technologiích do aut, nehledě na konkrétní značku,“ říká prezident ÚAMK JUDR. Oldřich Vaníček. „V konečném důsledku by vše měli motoristé pocítit, a to ještě rychlejší a kvalifikovanější pomoc od naší asistenční služby.“

Asistenční vozidlo ÚAMKAsistenční vozidlo ÚAMK

Team ÚAMKTeam ÚAMK

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK